ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6867175
*
nr 686 7175
Spegel
Ram o 1900, 82x70
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2011
kl 19:23:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 15:54:52
1
600 kr
14/3 18:45:10
2
650 kr
14/3 19:10:12
1
700 kr
14/3 19:15:53
3
750 kr
14/3 19:16:45
2
800 kr
14/3 19:18:17
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 686 7175
Spegel
Ram o 1900, 82x70
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 15:54:52 | 1 | 600 kr |
| 14/3 18:45:10 | 2 | 650 kr |
| 14/3 19:10:12 | 1 | 700 kr |
| 14/3 19:15:53 | 3 | 750 kr |
| 14/3 19:16:45 | 2 | 800 kr |
| 14/3 19:18:17 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



